Veinipood

Chateau Lafite Rothschild 2011

840.00 

VIINAMARJAISTANDUSE TUNNUSED

Päritolunimetus: Pauillac, Bordeaux
Pauillac asub Gironde suudmeala vasakul kaldal, umbes 40 km Bordeaux`st põhja pool. Kesk-mäestikust kui ka Püreneedest pärineva suudme karastava mõju ja muldade mitmekesisusega Pauillac pakub erakordseid klimaatilisi ja geoloogilisi tingimusi suurepäraste veinide valmistamiseks.

Viinamarjaistanduse alune maa: Chateau Lafite Rothschild asub päritolupaigast põhja pool, piirneb Saint Estèphega. Lafite’i parimad maad laiuvad 50 ha Plateau des Carruades’il Château’st läänes. See platoo, mis on Pauillaci päritoluala kõrgeim punkt, on hästi kuivendatud ja pakub optimaalset päikesevalgust. Selle savine kruusamuld pakub suurepärast vee reguleerimise võimet ja tagab Cabernet Sauvignoni jaoks optimaalsed küpsemistingimused.

Umbes 4,5 hektarit, mis on naabruses asuvasse Saint Estephe nimistusse istutatud, kuuluvad vara vanimate viinapuude hulka ja pakuvad Grand Vinile aasta-aastalt suurepärase kvaliteediga viinamarju.

AASTAKÄIGU KOKKUVÕTE

2011. aasta aastakäigu ilmastikutingimused olid ebatavalised ning nõudsid meie tehnilise meeskonna valvsust ja asjatundlikkust.
See oli väga varajane aastakäik, erakordselt kuuma kevade, aasta alguses väheste, kuid suvel rohkemate sademete ja püsiva jahukaste ohuga (viinapuude haigus, mis on Bordeaux piirkonnas tavaliselt üsna haruldane).

Lõpuks, niipea kui saaki koristama hakkasime, sundis 1. septembril Pauillaci ja Saint Estèphe’i põhjaosas aset leidnud tohutu rahetorm meid ajakavas ümber korraldama. Kõigepealt tuli korjata kannatada saanud kruntidelt; õnneks olid viinamarjad varakult küpsenud ja kvaliteet ei langenud.

VEINI VALMISTAMISE KAVA

Lafite viinamarjakasvatuse aluse maa võlu paljastamiseks viiakse veinivalmistamise kõik sammud läbi suure täpsusega. Sõltuvalt päritolust ja küpsusastmest pannakse viinamarjad puidust, roostevabast terasest või betoonist vaatidesse. Alkohoolne käärimine toimub kontrollitud temperatuuril, regulaarselt pumbates, et kõik viinamarjades olevad fenoolühendid õrnalt vabastada. Iga konteinerit jälgitakse ja maitstakse iga päev hoolikalt, et määrata parim villimisaeg. Marjade leotamise periood on iga mahuti puhul erinev, kuid kokku on see umbes 20 päeva.

Pärast malolaktilist fermentatsiooni pannakse veinid Prantsuse tammevaatidesse. Lafite’il on Pauillacis oma koostööpartner, la Tonnellerie des Domaines’is, mis aitab kaasa selle ainulaadsele stiilile. Grand vin valik tehakse märtsis, kui veinid on settinud ja hakkavad oma potentsiaali paljastama. Iga vaati maitstakse eraldi ja lõpliku segu jaoks eraldatakse ainult parimad.

Pärast segamist laagerdatakse veini veel 20 kuud peamiselt uutes tammevaatides.

MAITSENOODID

Intensiivne, sügav karmiinpunane värv.
Punaste ja mustade puuviljade, pukspuu ja vürtsikate nootide aroom. Maitselt väga rikkalik, peene intensiivsusega.
Väga kompleksne viimistlus.

Category:
Sort

Riik

Regioon

Veinimõis

Viinamarjasort

,

Tootmisaasta

Pudeli maht

Liitri maksumus