Veinipood

Chateau Bellevue Mondotte 2012

238.00 

GEOLOOGILISED TUNNUSED:

Château Bellevue-Mondotte ehk osaliselt Château Pavie Decesse enklaav, mis asub Saint Emilioni savist lubjakiviplatool, on väike, kuid sel on tohutu viinamarjakasvatuse alune maa. See kinnistu on 80 meetri kõrguse vaatega Dordogne’i orule ning ühendab kõik vajalikud omadused kvaliteetsete veinide valmistamiseks: kasin pinnas, suurepärane lõunapoolne päikesekiirgus, suurepärane looduslik äravool selle oma asendile kallakul, kaitse külmakahjustuste eest ja vari põhjatuulte eest.

VIINAMARJAKASVATUS :

Roheline saagikoristus, esialgne lehtede hõrendamine viinapuude idaküljel juuni lõpus ja teine lääneküljel augusti keskel.

FERMENTATSIOON :

Viinamarjad korjatakse ja sorteeritakse käsitsi. Alkohoolse kääritamise käivitab kontrollitud temperatuuriga puitvaatides algne pärm. Veini hoitakse kestadel 3 kuni 5 nädalat. Malolaktiline fermentatsioon toimub vaadis.

LAAGERDUMINE:

Châteaux Bellevue laagerdub vaatides sademega (100% uus tamm) kuus kuud, kokku ligikaudu 24 kuud. Lõplik segamine toimub vahetult enne villimist ning veini ei selitata ega filtreerita.

2012 aastakäik on tumelilla tooniga. Muraka, grafiidi nootidega. Rikkaliku, täidlase tekstuuriga. Väga puuviljane, mahlane.Tanniinid on küpsed ja märkimisväärselt hästi integreeritud. Imeilus aastakäik, väga piiratud kogus saadaval!


 

Category:
Sort

Riik

Regioon

Veinimõis

Viinamarjasort

, ,

Tootmisaasta

Pudeli maht

Liitri maksumus