Veinipood

Château Recougne Blanc 2018

15.00 

Kümme hektarit Sauvignon Blanci, Sauvignon Grisi ja Sémillon`i on osa Château Recougne viinamarjaistandusest, mis toodab väga puuviljaseid kuivi valgeid veine, mis on paljude aastate jooksul värskete veinide austajaid rõõmustanud.

Viinamarjasordid

40% Sauvignon Blanc`i, 35% Sauvignon Gris`i ning 25% Sémillon`i.

Maitseomadused ja aroom

Chateau Recougne White 2018 on janu kustutav vein, mis võrgutab ahnuse, elavuse ning värskuse tasakaaluga. See on valmistatud Sauvignon`i ja Sémillon`i viinamarjade õrnade aroomide ja maitsete säilitamiseks. Aroomis on tunda rohelist õuna, tsitrust ning troopilisi puuviljanoote, mis on omavahel hästi tasakaalus. Maitselt ümara struktuuriga, mida tõstab esile sidrunine viimistlus.

Toiduvalik

Aperatiivid ja õhtusöögid mereandidest ning kalast.

SKU: RECBL11 Category:
Sort

Riik

Regioon

Veinimõis

Viinamarjasort

,

Tootmisaasta

Temperatuur

Toiduvalik

, ,

Pudeli maht

Liitri maksumus

Kuulus veiniekspert Robert Parker on Château Recougneit nimetanud parimaks Bordeaux Supérieur veiniks. Selles veinimõisas on veini toodetud juba üle 400 aasta, mis annab tunnistust kvaliteedist. Veini nimi on pärit XVII sajandi algusest, mil kuningas Henri IV andis veinile oma tunnustuste („recognition“). 1938. aastal sai Damase Milhade Château Recougne omanikuks ja asutas ühtlasi ettevõtte D. Milhade & Fils. 1947. aastal võttis tema poeg Jean äri üle ning laiendas märgatavalt perekonna viinapuuistandusi, täiustas tehnoloogiat ja alustas ka koos abikaasaga veinimüüki posti teel. Samal perioodil osteti samuti Château Sergant ja Château Lyonnat. 1996. aastal osteti ka Château Boutisse, mis asub keset Saint-Emilioni Grand Cru apellatsiooni.