Veinipood

Chateau Belle-Vue 2016

25.00 

AASTAKÄIK

Meie Merlot` viinamarjad korjati 3. ja 6. oktoobri vahel ning neis väljendus värskus, intensiivsus ja keerukus. Seejärel ootasime 14. oktoobrini, et korjata Cabernet sauvignon viinamarjad oma täiuslikus tanniinide, sametises ja aromaatse tugevuse tasakaalus. Petit Verdot` viinamarjad, mis on taas erakordsed, jõudsid täisküpsuseni 15. ja 22. oktoobri vahel. Värskus, tihedus, sametisus, keerukus ja aromaatne avanemine kirjeldavad 2016. aasta aastakäiku, nagu ka kõiki Bordeaux ’parimaid aastakäike. Selle aastakäigu üks märksõna on tasakaal!

VIINAMARJAISTANDUSE ALUNE MAA

Château Belle-Vue asub Macau ümbruses, paljude Medoc’i Grands Crus Classé’de läheduses, sügaval karmil pinnasel.

VIINAMARJAISTANDUSES

– H.V.E sertifikaat: Heade keskkonna- ja põllumajandustavade tunnustamine.
– Ulatuslik lõikamine soodustab õhutamist, et tagada viinamarjade ühtlane jaotus. Eemaldamine ja pungade lõhestamine. Lehtede harvendamine mõlemalt poolt. Koristamine.
– Terviklik mullatöötlus muru kasvatamise kaudu, julgustamaks viinapuude juuri sügavamale kasvama, et saada maast kätte parim.

VEINIVALMISTAMINE

Veinivalmistamise ajal tehakse ekstraheerimist võimalikult õrnalt:
– Külm fermentatsioonieelne leotamine (0 °C) 10 päeva.
– Kasutades ainuüksi gravitatsiooni abil vabastamist, saadetakse mahl tagasi, piserdades seda grappale, mis hoiab ära selle destruktureerumise.
– Fermentatsioonijärgne leotamine: tanniinide täiustamiseks keskmiselt 20 päeva 28 °C juures.

Vein on väga tumeda sügava värvusega. Aroomid tulevad kohe esile, rikkalikud ja puuviljased. Maitselt värske, pehme ning mahlane. Meeldiv punaste puuviljade puhang, pikk järelmaitse. Vein, mis avaldab muljet!

Category:
Sort

Riik

Regioon

Veinimõis

Viinamarjasort

, ,

Tootmisaasta

Pudeli maht

Liitri maksumus