Veinipood

Chateau Montorose 2012

150.00 

2012. aastal valdasid ilmastikukapriisid.
Talv oli kuiv, alates aasta esimese kolme kuu väga kuivast perioodist. Jaanuarikuu väga mahedale ilmale järgnes veebruaris eriti külm ilm.
Vihmasel kevadel aeglustas jahe ja niiske ilm viinapuude kasvu.
Õitsemine toimus juuni esimese kolme nädala jooksul aeglaselt, põhjustades viinamarjaistandustes teatavat ebaühtlust.
Kasvatajate jõupingutused viinamarjaistanduses võimaldasid viinapuud saagi arendamiseks sellest hoolimata väga heasse vormi viia.
Suvi saabus lõpuks juulikuu lõpus. August oli eriti päikeseline ja väga kuiv, mitmete väga kõrgete temperatuuridega päevadega. Küpsemisprotsessi algus oli keskmisest veidi hilisem, see toimus 17. augusti paiku.
Väga ilus ilm jätkus ka järgneval kuul, tekitades kartust, et küpsemisprotsess peatub, kuni loodetud vihm lõpuks 22. septembril saabus.

Viinamarjad jätkasid valmimist ning aeglast ja ühtlast protsessi jälgiti hooaja lõpuni ülima tähelepanuga. Kuna viinamarjad küpsevad partiides ebaühtlaselt, tuli korjamise alustades iga partii hoolikalt osadeks jagada.
Saagikoristus algas 24. septembril Merlot`ga. Cabernet-Sauvignoni korjamine algas alles 13. oktoobril ja jätkus muretult kuni 20. oktoobrini, mil viinamarjad jõudsid täieliku küpsuseni, ilma et viljade tervis vihmasadudest hoolimata kannatanud oleks.
Viinamarjad olid täielikult küpsed ja marju olid väga rikkalikult, viljad olid väga atraktiivsed ja väga intensiivse värvusega. Marjade leotamise periood oli erakordselt pikk (26 kuni 28 päeva), kuna Merlot` ja Cabernet` väga paks nahk tähendas, et selle aastakäigu iseloomu esile tulemiseks oli vaja rohkem aega.
Raske töö ja teatava riski võtmise tulemusena saagikoristuse ajal kuulub 2012. aasta mõisa hiljutisimate suurepäraste aastakäikude hulka.

Vein näitab kaunist viimistlust peenete tanniinide ja marjasuse vahel. Rafineeritud ja pikk järelmaitse. Palju küpseid ja puhtaid puuvilju. Terav, kuid värske. Vein näitab hoolikat ja viinamarjakasvatust ning veinivalmistamist.

Category:
Sort

Riik

Regioon

Veinimõis

Viinamarjasort

,

Tootmisaasta

Pudeli maht

Liitri maksumus