Veinipood

Chateau LaTour 2011

720.00 

Talv oli kuiv ja külm. Alates märtsist olid temperatuurid palju leebemad. Suvi algas tegelikult aprillis, kuu keskmine temperatuur oli üle 5 °C keskmisest kõrgem ja vihma 83% vähem kui hooajalised normid. Juunis sadas vihma suhteliselt sageli, kuid vähe, kuigi päikesepaiste ja temperatuur olid sel perioodil tavapärased. 26. – 27. juunil tabanud kuumalaine, mil temperatuur oli üle 40 °C, põhjustas aga kõige rohkem avatud marjadele, eriti Cabernet Sauvignonile, kuumakahjustusi. Erakordsed kevadised tingimused tagasid varajase pungumise, mis seejärel mulla soojenedes ruttu kiirenes. Erinevalt kevadest oli suvi tavapäraste sademetega ja üsna jahe. September oli kuum ja peamiselt kuiv ning temperatuur ligines kohati 30 °C-le.

SAAGIKORISTUS

Saagikoristus algas Merlot`ga 12. septembril, seejärel jätkus katkematult kuni 26. septembrini Cabernet Sauvignoni ja Petit Verdot`ga.

MARJADE SEGU

84,5% Cabernet Sauvignon, 15% Merlot ja 0,5% Petit Verdot.

MAITSEMÄRKMED

Klaasis on veini karmiinpunane värv sügav ja intensiivne. Aroom on elegantne, kombineerides nii lillelisi kui ka mahlakaid noote. Suus paljastab vein õrna ja lihava tekstuuri, kuid jääb siiski paljutõotavaks. Lõpp on võimas ja keeruline. Uskumatult pikk ja struktureeritud Château Latour.

Category:
Sort

Riik

Regioon

Veinimõis

Viinamarjasort

, ,

Tootmisaasta

Pudeli maht

Liitri maksumus