Veinipood

Chateau Kirwan 2015

84.00 

2015, kauaoodatud ja palavalt tervitatud aastakäik

Pärast keerulisi 2011., 2012. ja 2013. aastaid ning seejärel väga julgustavat 2014. aastat, on nüüd see suurepärane aastakäik, mis kõiki Bordeaux’ tundjaid rõõmustab.
Üks selle aastakäigu tipphetki, ennekõike Margaux’s: see oli kõige kuivem aasta pärast 2005. aastat. Ainult 214 mm sademeid kogu viinamarjahooajal, aprillist kuni septembrini, ja vaid 504 mm kogu aasta jooksul.

Hea talvevaruga talus pinnas kevadel ja suvel kuivust kuni augustikuuni. Veepuudus oli viinamarjade varajase kasvu peatamiseks hädavajalik. Samal ajal pidid viinapuud juulis vastu astuma kuumalainele (24 päeva >25°C, millest 10> 30°C). Juuli lõpus suundus see, nagu viinamarjakasvatajadki puhkusele. See oli nende enda viis kuivusele ja kuumusele vastu seista. Tegelikult jäi küpsemisprotsessi algus hiljaks. See sai hoo sisse alles augusti alguses, täpsemalt 7. kuupäeval, pärast hooaja esimest tõelist vihma (15mm), mis marjadel viimaks küpsema lasi hakata.

Kuus nädalat hiljem, 18. septembril, hakkasime merlot`d korjama, 22 päeva hiljem ehk 9. oktoobril tähistasime saagikoristuse lõppu, olles õnnelikud teadmises, et andsime oma panuse millessegi erilisse.
Me ei unusta seda aastakäiku tükk aega, kuna see oli meie uues kääritamisruumis esimene – see oli oluline investeering meie valdusesse, mis oli hoolikalt läbi mõeldud ja meie kvaliteedi ambitsioonidega kooskõlas.

Viinamarjad korjatakse kastidesse, millest igaüks mahutab 6 kg, ja valatakse seejärel 37 vaati (37 Ha). Just nende tulbikujuliste tünnide jaoks valitud betoon võimaldab väga magusat ja täpset veinivalmistamist, mis sobib suurepäraselt meie valitud maatükkidele.
2015. aasta, nagu kõik suured saagikoristused, oli tasakaalu mõttes edukas. Alkoholisisaldus (ulatudes 13,9%-ni) on vaevu tajutav, seda tasakaalustavad täiuslikult värskendav looduslik happesus (pH 3,7) ja mõõdukas kogus tanniine (IPT 65). Need tanniinid annavad veinile sügavalt sametise paksuse.

Tervik on imeliselt puuviljane, rafineeritud, gastronoomne, palju tuntavam kui täidlane – tõeline Margaux!

Category:
Sort

Riik

Regioon

Veinimõis

Viinamarjasort

, , ,

Tootmisaasta

Pudeli maht

Liitri maksumus